Optymalizacja zakupu energii i gazu w Yagi Poland Factory

Innpact realizuje optymalizację zakupów mediów energetycznych w Yagi Polska Factory od 2016 roku.

Yagi Poland Factory w Żarowie to dynamicznie rozwijająca się firma produkująca części dla branży motoryzacyjnej dla największych marek na świecie. Jest częścią japońskiej firmy Yagi Industries z siedzibą w Takasaki, posiadającą ponad 100-letnie doświadczenie i najwyższy poziom technologii w dziedzinie kucia. Firma zatrudnia ponad 170 pracowników.

INNPACT w ramach ostatniej umowy kompleksowej przeprowadził negocjacje cen zakupu energii i paliwa gazowego, a także weryfikację danych dystrybucyjnych. Nasi konsultanci przeprowadzili analizę i konsultacje z Klientem w sprawie kształtowania się cen energii elektrycznej i paliwa gazowego. Ze względu na pogorszenie warunków na rynku energii, zaproponowaliśmy Klientowi rezygnację z modelu zakupowego ceny stałej i wynegocjowanie kontraktu w oparciu o bardziej elastyczny model tj. Index Aktywny. Udzieliliśmy również wsparcia merytorycznego i prawnego w sprawie wypowiedzenia poprzedniej umowy na zakup paliwa gazowego.

Dzięki zmianie modelu zakupowego firma Yagi Poland Factory znacznie ograniczyła straty wynikające z ryzyka kontraktowania energii. Ponadto doradcy Innpact wykazali możliwości oszczędności kosztów dystrybucji na poziomie 240 000 zł rocznie.

Negocjacje kontraktów na zakup energii elektrycznej i gazu prowadzimy od początku funkcjonowania rynku. Przeprowadziliśmy w tym okresie ponad 3000 procesów negocjacyjnych we wszystkich możliwych formułach i modelach negocjacyjnych. Nasze działania przyniosły naszym Klientom znacznie ponad 100 mln oszczędności. Więcej

Case study